Posts Tagged ‘usługi remontowo – budowlane’

Gazety przechodzą do sieci

Media papierowe przechodzą do historii i to nie ulega żadnej wątpliwości. Sprawni zarządzający widzą jednak tą tendencję wyraźnie i przenoszą gazety do internetu, który jest dzisiaj głównym źródłem pozyskiwania wszelkiego rodzaju informacji. Okazuje się, że gazety internetowe mogą naprawdę dużo zarabiać, a dzieje się tak dlatego, że ludzie lubią informacje, ale nie chcą za nie płacić. Strony internetowe gazet doskonale o tym wiedzą i są przesiąknięte reklamami nie tylko kontekstowymi, ale także banerami reklamowymi firm promujących swoje usługi na danej witrynie lub podstronie. Wielu użytkowników internetowych gazet lubi takie odnośniki i bezpośrednio na nie klika generując tym samym zysk dla wydawnictwa. Symbioza między użytkownikami takich portali, a przedstawianymi informacjami jest stosunkowo łatwa do uchwycenia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre gazety są nastawione wyłącznie komercyjnie i nie warto ich na dłuższą metę wspierać swoją oglądalnością. Internauta, bowiem dzisiaj to prawdziwa maszyna do zarabiania pieniędzy. Jednak sam internauta nie odnosi tu żadnych korzyści. Robią to za niego instytucje, które potrafią wykorzystać swój potencjał oglądalności. W mediach przechodzących do internetu powinno się na ten problem zwrócić szczególną uwagę.

RODZAJ ODRĘCZNEGO PISMA

W sztuce filmowej niezwykle zda­rza sią spotkać rodzaj „odręcznego pisma” – niepowtarzalnego stylu powiedz­my twórcy zdjęć. Coś takiego jak oryginalny sposób oświetlenia czy kadrowa­nia, albo jak owe sławne  (od nazwiska operatora dokumentalisty Stanisława Niedbalskisgo) uchodzące na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych za świadectwo własnego oryginalnego stylu filmowca – nie­mal natychmiast staje się własnością ogółu i za sprawę kolejnych użyć ry­chło traci swój indywidualny charakter. ‚Osobiście (w domyśle własnoręcznie) albo pośrednio – tego typu przeciw­stawienie nie odgrywa w filmie większej roli. Znakomicie wyraził to za po­mocą zaskakująco odległego skojarzenia metaforycznego Wasilij Szukszyn, pi­sząc: „(…) ludzie, którzy chcą razem zrobić film, muszą działać jak spi­skowcy: nieważne, kto będzie strzelał do księcia, odpowiadają wszyscy jednakowo, bo wszyscy chcą go zabić.

Witaj na moim blogu poświęconym branży mediów i reklamy! Nazywam się Ewelina Jarocka i jestem studentką reżyserii na Łódzkiej filmówce. Od zawsze interesowałam się światem reklamy i mediów, aż w końcu powstał pomysł na prowadzenie bloga. Jeśli podoba Ci się jak piszę to zapraszam do zostania na dłużej.