Posts Tagged ‘West highland white terrier’

Różne formy skutecznej reklamy

Reklama jest uwzględniona na podstawie kilku poziomów i dziedzin. Można zobaczyć reklamę w telewizji, Internecie, usłyszeć w radiu, przeczytać w gazecie, na ulotce, plakacie, telebimie, czy może usłyszeć ją w formie komunikatu nadawanego z samochodu z nagłośnieniem. Reklama uwzględnia wiele form prezencji. Liczy się jej skuteczność. Im większa reklama, która dociera do większej liczby odbiorców, tym droższa. Jednak taki odbiór mimo wszystko się opłaca, skoro tak wiele firm wykorzystuje reklamę do promocji swoich produktów czy też usług. Reklama w postaci internetowej jest bardzo ciekawym elementem wpływania na odbiorców. Oczywiście ulotki reklamowe, które każdego dnia pozostają dostarczane do domów na pewno również potrafią zainteresować swoją ofertą. Reklama radiowa także ma swoje konkretne działanie, gdyby było inaczej z pewnością poprzestałoby stosować tego rodzaju formę reklamową. Odnośnie skuteczności zależy wiele sama treść reklamy a niekoniecznie jej format. Jeśli jest to interesująca forma reklamy nawet zwykłe ogłoszenie w gazecie, które jest słabo widoczne może mieć odzew.

Witaj na moim blogu poświęconym branży mediów i reklamy! Nazywam się Ewelina Jarocka i jestem studentką reżyserii na Łódzkiej filmówce. Od zawsze interesowałam się światem reklamy i mediów, aż w końcu powstał pomysł na prowadzenie bloga. Jeśli podoba Ci się jak piszę to zapraszam do zostania na dłużej.

Nie ma sprzedaży bez reklamy

W dzisiejszych czasach, kto nie reklamuje danego przedmiotu lub usługi, ten nie może liczyć na duże zyski z jej sprzedaży. Reklamować się trzeba i to nie zważając na poniesione koszty. Można je bowiem w znacznym stopniu ograniczyć, ponieważ istnieje wiele form reklamy. Od umieszczenia bilbordów reklamowych w wyznaczonych punktach reklamowych, po emisję reklamy w środkach masowego przekazu, mediach. Na jaką postać reklamy zdecydujemy się uzależnione jest od środków finansowych, które chcemy na nią przeznaczyć. Jednak nie można zbytnio oszczędzać na niej, ponieważ dzięki reklamie wiele firm, a wśród nich przyszli nasi kontrahenci dowiedzą się o produkowanym przez nas produkcie lub świadczonej usłudze. Może ona stać się dla nas swoistego rodzaju wizytówką, dlatego powinna być odpowiednio przeprowadzona i zaplanowana. Lepiej zdecydować się mniejszy bilbord, ale ładniej oświetlony i wyraźniejszy, niż posłużyć się dużym, nieszczegółowym, niewyraźnie migającym obrazem. W przypadku planowania przeznaczenia dużych środków finansowych na reklamę najlepsza będzie ta umieszczona, jako reklamówka telewizyjna lub radiowa.